Co u nás ?

 Zde je malý popis toho, co vás u nás čeká, a jak to na naší železnici funguje :

Na místo se dostanete podle plánu, který je uvedený na hlavní stránce. Když dorazíte do Vracova – ulice Dubová, tak vjedete hlavní branou na parkoviště. Při parkování vás navedou místní hasiči, kteří už s organizací dopravy mají zkušenosti. Po zapar-kování vstoupíte branou do areálu, kde asi každých 5-10 min. (podle množství cestujících) odjíždí vlak. Personál u vstupu je připraven vám, po zaplacení příspěvku, vydat jízdenku, a dostanete také základní informace. Jízda začíná po vypravení vlaku směrem ke stanici Záboří, kde můžete přestoupit na motorový vlak, který vás zaveze do stanice Tábořiště, která patří ještě k původním zastávkám na naší železnici. V Záboří je také k dispozici spousta dalších atrakcí pro děti.
Z tohoto nádraží je i vstup do vedlejšího areálu s kolotočem a hřištěm. Dále se můžete jízdou ze Záboří vydat zpět k Hlavnímu nádraží, odkud můžete podniknout cestu po areálu k rybníku, nebo na louku. Pohybovat se můžete volně po vyznačených cestách, a nastupovat do vlaku můžete podle potřeby (na zastávkách). Jízda motorovým vlakem je však omezena na jednu jízdu-nutná jízdenka vydaná u vstupu. Bohužel kapacita motoráku je malá, a aby se svezlo co nejvíce návštěvníků, je nutné toto pravidlo dodržovat. Pobyt je časově omezen pouze otevírací dobou. Příspěvek na železnici je dobrovolný-nemáme žádné pevné vstupné. Když se někdo zeptá, pak doporučíme symbolický příspěvek 50Kč na osobu, což je tak akorát na úhradu přímých nákladů spojených s provozem. 
Bohužel máme mnoho případů, kdy jde za 10Kč celá rodina na celé odpoledne, nebo jde také zcela zdarma. Tímto se nám bohužel přibližuje doba, kdy budeme nuceni zavést pevné vstupné.

Přejeme příjemný zážitek pro vás a vaše děti

Zde pravidla a bezpečnost:

1/ Na pozemek vstupujete na vlastní riziko, dbejte o bezpečnost svých dětí.

2/ Pohybujte se po vyznačených cestách. Nepřibližujte se k elektrickým zařízením (hrozí nebezpečí úrazu).

3/ Vždy při přecházení kolejí počkejte, až vlak odjede, a z jiného směru nejede další ( přejezd není ve výstraze).

4/ Hlídejte svoje děti, chůze po kolejích je velmi nebezpečná.

5/ Za dítě ručí rodič, zákonný zástupce či jiná osoba starší 18-ti let.

6/ Odpovědnost za úmyslné poškození zařízení železnice dítětem,
nebo za škodu vzniklou nerespektováním provozního řádu nese v plné výši dohlížející osoba.

7/ Celý areál z bezpečnostních důvodů monitoruje kamerový systém se záznamem 24 hodin denně.

Mějte na paměti: Přesto, že železnice dosahuje třetinových rozměrů skutečné železnice,
tak hmotnosti a setrvačné síly jsou velké, a to se dětem těžko vysvětluje,  k úrazu pak může lehce dojít.

Vstup do areálu železnice 600 Vracov je na vlastní nebezpečí, a za všechny způsobené škody odpovídá dospělá osoba-doprovod, a za své děti odpovídají jejich rodiče, nebo zákonný zástupce.

Dobrovolným vstupem do areálu návštěvník potvrzuje souhlas s těmito pravidly.

V celém areálu je přísný zákaz kouření. Prosíme kuřáky, aby neobtěžovali návštěvníky kouřením, a neničili zdraví nám, ani přítomným dětem.
Vedlejší areál s kolotočem kouření přímo nezakazuje, ale je na vás, zda hodláte děti zatěžovat kouřením.
Děkujeme